פעילות האגודה

קצרה היריעה מלתאר את כלל הפעילות השוטפת. את העדכונים האחרונים והתוכניות לשנה הקרובה, תוכלו למצוא תחת תפריט השנה שלכם, מצד ימין, תחת המחלקה הרלוונטית.

בשביל להבין טוב יותר את מבנה האגודה, כדאי לקרוא את הדף תחת "מטרות ומבנה", אליו תוכלו לגשת בתפריט העליון, במסך זה.

בשביל לקחת חלק בפעילויות, לתרום או לשמוע יותר, אתם מוזמנים מאד לפנות לרמ"חים או לנציגים הכיתתיים שלכם!

 

מחלקת פנים ותרבות

מחלקת פנים אחראית על כלל הנושאים שאינם אקדמיים, כגון: אירועים, חגיגות ומסיבות, שמירה ושיפור התנאים הפיזיים והתרבותיים עבור הסטודנטים בפקולטה, וכן שמה לה למטרה ליצור את האמצעים עבור סטודנטים הרוצים בהעשרה ופעילויות מחוץ לשעות הלימודים. כל זאת נעשה במטרה לגבש את הסטודנטים, ליצור הווי משותף, וכי אף אחד הרי לא לומד כל היום...

מתוך אירועי המחלקה:

 • פתיחת שנה בטקס קבלת פנים לשנה א'.
 • טקס "חלוק לבן" לעולים לשנה ד' בו מקבלים הסטודנטים את התואר הראשון וסטטוסקופ.
 • באזר פתיחת שנה, שבו נמכרים ספרי לימוד, חלוקים, כלים במכירים מוזלים/מסובסדים.
 • מסיבות: מסיבת פתיחת שנה - המסיבה שפותחת את השנה ומאפשרת לנו לשחרר את הקיטור שהצטבר בחודש הראשון ללימודים, מסיבת פורים מדהימה עם תחרות תחפושות.
 • פיקניק סוף שנה המציין את סוף שנת הלימודים ותחילת החופש.

בנוסף לפעילויות הקבועות, המחלקה מנסה לחדש ולגוון כל שנה ולקיים אירועים חדשים, כאשר בשנה החולפת התחלנו פרויקט חדש שמטרתו לקרב את הסטודנטים האמריקאים אל כלל הסטודנטים.

מחלקת מעורבות חברתית

המחלקה כוללת את כל הפעילויות שקשורות להתנדבויות ותרומה לקהילה, מתוך מחשבה ואמונה שאנחנו יכולים לתת הרבה גם לסביבתנו, ושעלינו להיות מעורבים בקהילה מתוקף תפקידנו העתידי.

מתוך פרויקטי המחלקה:

 • בית-חולים לדובונים: ילדי גן מגיעים אלינו לאוניברסיטה לכמה שעות, בהן אנחנו מנסים להפיג את החשש מפני מפגשי רופא- מטופל אצל הילדים. אחרי הכל, איזה ילד אוהב ללכת לרופא? כל ילד מגיע עם דובי "חולה", וביחד, הסטודנט והילד, מטפלים בו. הילדים נחשפים בפעם הראשונה לאיך זה מרגיש להיות בצד השני, המטפל. זהו פרויקט המתקיים בפקולטות רבות לרפואה בארץ ובעולם.
 • חלוקת סופגניות בבתי חולים בחנוכה.
 • אריזת מזון לנזקקים בפסח.
 • יריד התנדבויות - בו ניתן לקבל מידע על התנדבות ותרומה לקהילה דרך אירגונים שונים בארץ ובעולם.

בנוסף, ישנן עוד פעילויות קטנות רבות המתפזרות על פני כל השנה, כך שכל אחד יוכל להתאים את הפעילויות ללו"ז האישי שלו ולזמינות שלו. כל הפעילויות מאורגנות על ידי המחלקה ויוצאות לפועל על ידי הסטודנטים לרפואה בפקולטה.

מחלקת אקדמיה

מחלקת אקדמיה פועלת לשיפור איכות ותכני הלימוד ומתן סיוע לסטודנטים בכל הנושאים הקשורים ללימודים באופן שוטף לאורך כל השנה. המחלקה פועלת לאורך כל השנה, אל מול הנהלת הפקולטה ובוועדות שונות, לשיפור תכני ההוראה ואיכות ההוראה עבור הסטודנטים.

מפעילויות המחלקה:

 • ייצוג הסטודנטים בועדות השונות בפקולטה באופן קבוע ואד הוק. מטעם הכיתה והתוכניות השונות יושבים נציגי סטודנטים בועדת הוראה, ועדת מורים תלמידים, ועדת בחינות, ועדת בקרת הוראה ועוד... הנציגות בועדות מאפשרת לנו להציג לסגל את האופן בו נחווים הלימודים מצד הסטודנטים, נקודות חוזק וחולשה בקורסים השונים, שיפור תהליכי המשוב הסטודנטיאלי, ואף להשפיע ישירות על תוכנית הלימודים ועל התנהלות הפקולטה בנושאים שונים.
 • ספריית השאלה של ספרי לימוד – "ספרות זולה" מחלקת אקדמיה של מפעילה בפקולטה לרפואה ספריית השאלה לספרי לימוד למהלך הסמסטר, במחירים מוזלים (עד רבע ממחיר הספר המקורי). ספרייה זו מתעדכנת באופן שנתי, בין היתר תודות לתרומות.
 • הדפסת חומר לימוד ובנקי בחינות - אגודת הסטודנטים מסייעת לסטודנטים בהדפסה מרוכזת (ובחלק מהמקרים אף מסובסדת) של חומרי לימוד. כמו כן, מתחזקת את איכות מאגרי המידע ועורכת את החוברות השונות המופקות במסגרת האגודה.
 • אתר אינטרנט – הקמת ותחזוקת האתר בו אתם גולשים, תחזוקת מאגרי המידע הסטודנטיאלים והאוניברסיטאיים השונים.
 • בזאר ספרים וציוד – בבזאר ניתן לרכוש במחירים מוזלים, ספרי לימוד, כלי דיסקציה, כפפות ועוד. השנה, אנו מתכננים לאפשר גם רכישה של סיכומים וחוברות בחינות בבזאר.
 • קורסי עזר – קורסים אלו מועברים באירגון האגודה בשביל לסייע ולהקל בתקופת הבחינות על תלמידים המתקשים במקצוע או קורס מסוים. קורסי העזר מועברים על ידי סטודנטים מצטיינים משנים גבוהות, במחיר סמלי ובסבסוד של אגודת הסטודנטים לרפואה כמו כן, ניתן לתאם דרך האגודה גם שיעורים פרטיים במקצועות הרפואה השונים. כל המורים בעלי ניסיון והמלצות, ומתחייבים למחיר קבוע.
 • קורסי העשרה – אנו מציעים קורסים שונים להעשרה לבקשת הסטודנטים: קורס ערבית לרפואנים, שמטרתו לסייע לתקשורת בסיסית בערבית בתחומי הרפואה; קורס עברית לסטודנטים מתוכנית ניו יורק, במטרה לשפר את התקשורת הבסיסית בעברית.

השנה גם הרחבנו את פעילותנו ואירגנו יום בנושא רפואה משפחה וזוגיות, במטרה לענות על שאלות הסטודנטים בנוגע לשילוב משפחה וחיים אישיים עם הקריירה התובענית ברפואה, ואף לתת כלים להתמודד עם הצפוי לבוא...

JSN Boot template designed by JoomlaShine.com